Bezpieczne korzystanie z ICT
Do kogo adresowane jest szkolenie?
Szkolenie skierowane jest do osób posiadających podstawową umiejętność obsługi komputera, chcących poszerzyć swoją wiedzę związaną z bezpieczeństwem użycia Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, a przede wszystkim dla pracowników przedsiębiorstw, urzędów oraz nauczycieli.
Opis szkolenia
IT Security jest modułem obejmującym zagadnienia odnoszące się do bezpiecznego użycia Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych TIK (Information and Communications Technology – ICT) w życiu codziennym i umiejętności używanych do nawiązania i utrzymania bezpiecznego połączenia sieciowego, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz właściwego zarządzania danymi i informacjami.
Po ukończonym szkoleniu uczestnik otrzymuje Zaświadczenie MEN zgodne z § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2014 r. poz. 622).
Cel szkolenia
Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do bezpiecznego korzystania z komputera, stron internetowych i poczty elektronicznej, przechowywania informacji i danych, używania haseł i zabezpieczania plików i danych, rozpoznawania zagrożeń ze strony złośliwego oprogramowania i ochrony przed wszelkimi zagrożeniami wynikającymi z korzystania z urządzeń lub sieci.
Czas trwania szkolenia
Szkolenie trwa 2 dni (16h).
Program szkolenia:
Bezpieczne korzystanie z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (ICT)
- Bezpieczne przechowywanie informacji i danych, główne zasady przechowywania danych, ochrona i kontrola danych oraz prywatności.
- Rozpoznawanie zagrożeń bezpieczeństwa osobistego w zakresie kradzieży tożsamości i potencjalnych zagrożeń dla danych, wynikających z użycia przetwarzania w chmurze.
- Używanie haseł i szyfrowania dla ochrony plików i danych.
- Rozpoznawanie zagrożeń ze strony złośliwego oprogramowania i ochrona przed nim komputera, urządzeń lub sieci, a także identyfikacja ataków złośliwego oprogramowania.
- Główne typy ochrony sieci (także sieci bezprzewodowych) i skuteczne stosowanie osobistego firewall’a i osobistego hotspot’u, ochrony komputera lub urządzenia przed nieautoryzowanym dostępem.
- Bezpieczne zarządzania hasłami, poprawne używanie ustawień przeglądarki internetowej i potwierdzanie tożsamości stron internetowych i bezpieczne przeglądanie tych stron.
- Zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi: bezpieczeństwa, pojawiających się przy korzystaniu z hasła poczty elektronicznej, sieci społecznościowych, telefonii internetowej Voice over IP, komunikatorów i urządzeń mobilnych.
- Archiwizowanie i przywracanie plików lokalnie i w chmurze oraz kasowanie i trwałe usuwanie danych.
- Bezpieczne odłączanie urządzeń.
Dodatkowe certyfikaty
Biś Computers jest autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym ECDL, dla chętnych za dodatkową opłatą oferujemy możliwość przystąpienia do egzaminu IT Security (Moduł S3) i uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ECDL Profile.